nasıl

Ayva Pestili Nasıl Yapılır?

Ayva pestili çok sayıda kişinin severek tükettiği gıdalar arasında yer alıyor. Yapımı her ne kadar kolay gibi görünse de ayva pestili tarifi birebir uygulansa bile ideal kıvamı yakalamak bir o kadar zor olabilir. Ayva pestili yapımı için öncelikle ayvalarınızı yıkayın ve küçük parçalar halinde bir tencere içerisine doğrayın. Üzerini örtecek kadar su koyduktan sonra haşlamaya başlayın. İyice yumuşayana kadar haşlamanız gerekiyor. Ardından miktardan geçirerek içerisine kullandığınız ayva  miktarına uygun olacak şekilde nişasta ve su ekleyin.

Sonrasında bu karışımı yeniden kaynatmaya başlayın. Muhallebi kıvamına yakalamanız lezzetli bir pestil yapmanız için çok büyük önem taşıyor. Bu kıvamı yakalamanızın ardından temiz bir bez üzerine nişasta serpin ve karışımı bu bez üzerine ince bir tabaka halinde dökün. Sonrasında güneşe koyarak kurumasını sağlayın. Kuruduktan sonra bezden ayırmak için bezinin arka bölümünü hafifçe ıslatabilirsiniz. Hemen ardından pestili  istediğiniz büyüklükte keserek saklayın. Ayva pestili kalorisi gayet ideal oranda ve tatlı krizlerinizi bastırmak için de pestilden faydalanabilirsiniz.

Lezzetli bir pestil yapmak için bu kadar uğraş vermek yerine sitemizden sipariş de verebilirsiniz. En lezzetli pestil çeşitlerini en uygun fiyatlarla satın almak için doğru adrestesiniz. Hemen şimdi Gümüşhane’de geleneksel tarif uygulanarak hazırlanan pestil çeşitlerini incelemeye başlayın  ve siparişinizi ileterek bu sağlıklı atıştırmalığı siz de mutfağınıza kazandırın.  Sizlere tüm yıl boyunca en uygun fiyatları sunuyoruz. Bu fırsatı sakın  kaçırmayın.

PESTİL VE KÖMENİN ANAVATANINDAN HIZLI KARGO İLE GÖNDERİM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir