Ana sayfa » Pestil & Köme

Gösterilen sonuç sayısı: 18

Cevizli Pestil 1 kg

174,00 

Cevizli Köme 1 kg

197,00 

Bol Cevizli Köme

170,00 340,00 

Sade Dut Pestili 1 kg

139,00 

Fındıklı Pestil 1 kg

169,00 

Pikolalı Köme 1 kg

197,00 

Ekşi Kayısı Pestili

97,00 194,00 

Ekşi Erik Pestili

97,00 194,00 

Narlı Cevizli Köme

129,00 239,00 

Gümüşhane Anne Pestili (Bol Fındıklı)

119,00 224,00 

Cevizli Köme 500 gr

109,00 

Fındıklı Pestil 500 gr

92,00 

Pikolalı Köme 500 gr

109,00 

 

Pestil Köme Nedir?

Pestil ve Köme, mevsime göre farklı şekillerde ve en yoğun kullanımı dut pekmezi ile üretilmektedir.  Pestil ve Köme, sahip olduğu içerik ile mineral ve protein bakımından yüksek düzeyde zenginliğe sahiptir.  Aynı zamanda çocuklar tarafından çok sevilen bu besleyici lezzetin, doğru koşullar altında uzun süre muhafaza edilebilmesi de son derece kolaydır.

Yüksek düzeyde besleyici özelliğe ve lezzete sahip olan Pestil ve kömeye, pestil.net üzerinden online ödeme yöntemlerini kullanarak erişebilirsiniz.

Pestil Köme Çeşitleri

Çoğunlukla dut kullanılarak yapılan Pestil ve Köme, günümüzde çeşitleri bakımından son derece geniş bir yelpazeye sahiptir ve bu geniş seçenek yelpazesi ile her türden meyve özünün kullanılabilmesine imkan tanımaktadır. Birden fazla çeşidi bulunan pestil ve köme çeşitlerinin en bilindik olanları cevizli pestil, cevizli köme, sade dut pestili, pikolalı köme ve fındıklı pestil çeşitleridir. Pestil ve kömenin tüm çeşitlerine pestil.net üzerinden ulaşabilirsiniz.

Dut, keçi boynuzu, üzüm, incir, kayısı gibi pek çok farklı besleyici değeri yüksek meyvelerin içeriğini oluşturabildiği Pestil Köme çeşitleri yapısına ve hazırlanış biçimine göre de farklılık gösterebilmektedir.

Pestil Köme çeşitleri arasında bulunan Pikolalo Kömeler, sucuğu daha fazla andıran silindir şeklinde bir yapıya sahip olmakla birlikte diğer Köme çeşitleri; düz, yayvan ya da dikdörtgen yapıya sahip olabilmektedir. Yapısı nasıl olursa olsun tüm bu çeşitler ağızda eşsiz bir lezzet ve benzersiz bir doku bırakmaktadır.

Pestil Köme Fiyatları

Pestil Köme fiyatları tahmin edileceği üzere çeşitlerine göre farklılık gösterir. Ağızda bıraktığı hoş ve naif dokuyla hemen herkes tarafından beğenilen bu yöresel lezzetlerin fiyatları da verdikleri lezzete son derece uygundur. Köme ve pestil Fiyatları kullanılan hammadde kalitesi ile doğru orantılıdır. Ayrıca fındık ceviz gibi ürünler bol kullanılmaktadır

Özellikle kaliteli adresler aracılığıyla tercih edilen Pestil Kömeler sadece lezzet bakımından değil aynı zamanda uygun fiyatlar ile vücudun ihtiyaç duyduğu protein, vitamin ve mineral desteğinin de doğal yollardan alınmasını sağlamaktadır.

Pestil Köme Nerede Üretiliyor?

Bilineceği üzere Pestil Köme’nin anavatanı Gümüşhane’dir. Gümüşhane bölgesinin yöresel lezzeti olan Pestil Köme, günümüzde Türkiye ve dünyanın pek çok bölgesine gönderimi yapılabilmektedir. Dolayısıyla artık yöresel bir lezzet olmaktan çıkarak, özellikle sahip olduğu besleyici özellikleri ile global bir lezzet haline dönüşen Pestil Köme, hemen her bölgeden talep edilmektedir.

Gümüşhane’nin bu eşsiz lezzetinden herkes faydalanabilsin diye Pestil Köme’nin her çeşidine Türkiye’nin tüm bölgelerinden pestil.net ayrıcalığı ile erişebilirsiniz. Sanal ödeme yöntemleri ve Dijital sipariş olanakları ile tatlı ihtiyacının karşılanması adına en besleyici özellikleri vadeden Pestil Köme’nin sağlanan eşsiz lezzet dokusuna tek bir tıkla sahip olabilirsiniz.

Pestil Köme Nasıl Saklanır?

Yöresel bir lezzet olan Pestil Köme, yılar önce yazın üretilip kışın tüketilirdi. Fakat artık her gün taze olarak üretimi sağlanıyor. Sahip olduğu lezzet, besleyici değeri ve uygun fiyatlarla temin edilebilme özelliğine ek olarak Pestil Köme’nin uzun süre saklanabilmesi de mümkündür.

Pestil Köme saklama konusunda tavsiye edilen serin ve güneş görmeyen bir alanda muhafaza edilmesidir. Ait olduğu Gümüşhane yöresinde klasik tekniklerle çoğunlukla yaz aylarında kurutularak üretilen Pestil Köme kış aylarında saklama olanaklarının en yüksek düzeyde sağlanabilmesine yönelik güçlü ve dayanıklı bir içeriğe sahiptir. Bu bağlamda nemden uzak tutulması ve serin bir alanda muhafaza edilmesi kafidir.