yoresel

Trabzon Kurabiyesi Sipariş

Trabzon’un yöresel kurabiyesi, sarı kurabiye olarak da bilinen ünlü Trabzon kurabiyesi, belki de mısır unundan yapılan en dayanıklı gıdadır. Kolay bayatlamayan Trabzon kurabiyesi çaya, süte batırılarak da tüketilebiliyor. Kahvaltıdan akşam yemeğine dek her öğünde tüketilebilir olması ve dişi kıracak kadar sert bir yapıya sahip olması bu lezzeti çok daha özel kılıyor.

Özellikle Arsin ilçesi Trabzon kurabiyesinin inanılmaz bir yoğunlukla tüketildiği yerler arasında bulunuyor. Bu yörede “gorobiya” olarak adlandırılan Trabzon kurabiyesi, Trabzon’da her çarşı dönüşünde mutlaka çantaya eklenen bir gıda… Sarı rengini aslında içerdiği mısır unundan alıyor. Ancak maalesef farklı yerlerde gıda boyası kullanılarak da sarı renk bu kurabiyeye kazandırılabiliyor.

Yöresel Ürünleri Yöresinden Temin Edin

İşte bu nedenle her gıdayı yöresinden temin etmek gerekiyor. Bunun için Trabzon’a seyahat etmek de elbette bir seçenek ancak biz size daha kolay bir yol sunuyoruz. Online sipariş sitemizden Trabzon kurabiyesi siparişi verebilirsiniz. Bu sayede sarı kurabiye kendi yöresinden; Trabzon’dan yola çıkıyor ve kapınıza kadar geliyor. Gelirken de yanında Karadeniz’in eşsiz havasının suyunun lezzetini de getiriyor.

Kapınıza gelecek Trabzon kurabiyesi nasıl mı hazırlanıyor? Yıllar yıllar önce, Trabzonlu ananelerin, babaannelerin kullandığı tarifle… Hiç değiştirilmeden ve hiç bozulmadan korunan bu tarifle hazırlanıyor olmasının farkını ilk ısırıkta siz de anlayacaksınız. Bu arada mutfağınızın yıldızı olacak sarı kurabiyeler rengini gıda boyasından değil, gerçek ve doğal mısır unundan alıyor, bilginize…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir