pestil

Pestil Nasıl Yapılır?

Gümüşhane Cevizli Pestil 1 kg, dut pestilinden yapılmaktadır.

Pestil mevsiminde yetişen meyveler kullanılarak yapıldığında çok daha besleyici ve lezzetli olur. Ülkemizde en çok tercih edilen çeşitlerden biri de dut pestilidir. Bu nedenle internette de sıklıkla dut pestili nasıl yapılır sorusunun yanıtı aranıyor. Hem kuru hem de taze dutlardan bu özel gıdayı hazırlamak mümkün oluyor. Ancak lezzet bakımından taze dutlardan hazırlanan pestilin beklentileri daha iyi karşıladığını belirtmek isteriz.

Dutların haşlanması ve sonrasında ezilerek un ilave edilmesi ve bulamaç kıvamının yakalanması, pestil tarifi arayanların sıklıkla karşılaştığı bir yapım aşaması oluyor. Ancak bu özel lezzeti evde yapmak sanıldığı kadar kolay olmuyor. Pek çok kişi birkaç farklı denemenin ardından evde pestil yapımı yerine hazır pestil siparişi vermeyi tercih ediyor. Çünkü olması gereken kıvamı yakalamak gerçekten zor ve tecrübe gerektiriyor.

Evde yapılan pestil tüketilemeyecek kadar sert ya da ideal yumuşaklıktan çok daha yapışkan bir form kazanabilir. Çünkü pestil içindekiler doğru oran belirlenmediğinde istenen kıvama dönüşemiyor. Online sipariş sitemiz üzerinden pek çok farklı pestil çeşidini inceleyebilir ve kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.

Sitemizde aradığınız tüm pestil çeşitleri sadece tek tıkla kapınıza kadar geliyor. Hatta karışık pestil paketi siparişi vererek farklı lezzetlerle sofranızı donatabilirsiniz. Böylece saatlerce zaman harcayarak pestil yapmaya çalışmak yerine en leziz pestilleri keyifle tüketmiş olacaksınız. Fındık ezmeli olarak hazırlanan lezzet, mutlaka denemenizi arzuladığımız pestil çeşitlerimizin başında geliyor.  

Pestil ürünlerimizi incelediniz mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir