pestil

Pestil Hangi Yöreye Aittir?

Pestil çeşitlerinin her geçen gün daha fazla tüketilmeye başlandığını belirtebiliriz. İçerisinde bol miktarda vitamin ve mineral barındıran, besleyici ve doyurucu olmasıyla da ön plana çıkan pestile olan ilginin artması, pestil hangi ilde meşhur sorusunun yanıtının merak edilmesini de beraberinde getiriyor. Pestil çeşitlerinin günümüzde pek çok ilde üretildiğini belirtebiliriz. Ancak bir ilde üretilen pestil Türk Patent Enstitüsü tarafından da tescillendi. İşte o il pestiliyle ünlü ola kentimizdir.

Pestilin meşhur olduğu kent Gümüşhane! Hatta Gümüşhane’de artık pestil üretimi başlı başına bir sektöre dönüşmüş durumda. Sadece Türkiye geneline değil, yurt dışına bir gönderim için bu kentte pestil üretimi gerçekleştiriliyor. Bu sayede dileyen herkes bu lezzetli atıştırmalıkları yöresinden temin etme şansını da elde etmiş oluyor. Pestil çeşitlerinin en taze meyveler kullanılarak hazırlandığı kentte farklı köme çeşitleri de hazırlanarak tüketime sunuluyor. Cevizli, pikolalı ya da sade köme çeşitleri yetişkinler kadar çocuklar tarafından da sevilerek tüketiliyor.

Gümüşhane pestilini satın almak için artık Gümüşhane’ye gitmeniz gerekmiyor. Sipariş vermeniz durumunda pestil çeşitleri kapınıza kadar geliyor. Üstelik fiyatları gayet makul ve bu lezzetli atıştırmalığı yöresinden temin etme şansını size sunan da Pestil.net! Köme çeşitlerine de göz atabilir ve dilediğiniz ürün için hemen sipariş verebilirsiniz. Sofranızı besleyici ve sağlıklı atıştırmalıklarla donatabilir, tatlı ihtiyacınızı da bu leziz gıdalarla karşılayabilirsiniz. Hemen şimdi sipariş verin!

Meşhur Gümüşhane Pestili , Fabrikadan direk gönderim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir