köme

Köme Nerenin?

Muhteşem lezzeti ile yediden yetmişe herkesin severek tükettiği köme kuşkusuz vazgeçilmez atıştırmalıklardan biri haline geldi. Mevsiminde toplanan taze meyveler ile hazırlanan ve Osmanlı döneminden bu yana tarifi değiştirilmeden üretilen cevizli sucuk nerenin diye merak edenler de var. Türkiye’nin hemen her kentinde cevizli sucuk çeşitlerinin satışa sunulduğunu görebilirsiniz. Ülkemizin hemen her yerinde bu benzersiz lezzeti bulmak mümkün! Ancak Gümüşhane ülkemizdeki diğer kentlerden ayrılıyor.

Cevizli sucuk ile ünlü olan kentimiz Gümüşhane’dir. Hatta Gümüşhane pestili ve kömesi Türk Patent Enstitüsü tarafından tescillendi ve artık tescilli olan gıda çeşitlerimiz arasında yer alıyor. Dolayısıyla Gümüşhane kömesinin bu açıdan benzerlerinden ayrıldığını söyleyebiliriz. Gümüşhane’de geleneksel tarifi korunarak en taze meyvelerle hazırlanan pestil çeşitleri ve köme çeşitleri damaklarda bıraktığı tat ile günün en keyifli anlarını yaşamanızı sağlayabiliyor. Üstelik bu benzersiz lezzeti günün dilediğiniz herhangi bir saatinde tüketebilir, konuklarınıza da ikramlık olarak sunabilirsiniz. Özellikle Gümüşhane kömesi mutlaka tadına bakmanız gereken gıda çeşitleri arasında yer alıyor.

Peki, bu lezzeti yöresinden temin etmek için mutlaka Gümüşhane’ye gitmeniz mi gerekiyor? Elbette hayır. Hemen Pestil.net sitesinden sipariş vermeniz durumunda En lezzetli ve en taze köme ile pestil çeşitlerini yöresinden temin etmiş olacaksınız. Siparişlerinizi verirken sitemizde yer alan diğer çeşitlere de mutlaka göz atın. Dilerseniz karışık paketler için de sipariş verebilirsiniz. Sizlere tüm yıl boyunca en uygun fiyatları sunuyor ve seçtiğiniz ürünleri minimum rakamlarla satın almanızı sağlıyoruz.

Meşhur Gümüşhane Kömesi yöresinden sizlere kargo ile gönderilmektedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir