pestil

Kızılcık Pestili

Boya endüstrisinde ve ilaç sektöründe kullanılan kızılcık meyvesi aynı zamanda pestil yapımında da kullanılıyor. 1 metrelik ağaçlarda yetişen meyve vitamin ve mineral yönünden son derece zengin olduğu için herkesin mutlaka tüketmesi gereken meyvelerin başında geliyor. Kızılcık meyvesini mevsiminde tüketmek sanıldığı kadar zor değil. Ekşi kızılcık pestili yapımında mevsiminde toplanan kızılcık meyveleri kullanıldığı için bu meyveleri pestil şeklinde de tüketebilirsiniz. A, E, C ve K vitaminleri içeren pestil mineral yönünden de son derece zengin!

Sodyum, potasyum,  demir ve kalsiyum bakımından da  zengin bir gıda olan kızılcık pestili faydaları  düşünüldüğünde sofranızdan eksik etmemeniz gereken atıştırmalıklardan biridir. Vücudu çeşitli hastalıklardan koruyor  olması ve bağışıklık sistemini güçlendirmesi en önemli faydalarından biridir. Tümör ve iltihap oluşumunu da engelleyen kızılcık pestili aynı zamanda diş eti sağlığına da büyük bir katkıda bulunuyor. Soğuk algınlığını önleyen ve aynı zamanda kış mevsiminde grip gibi çeşitli hastalıklara karşı vücudu koruma altına alan kızılcık pestili çocuklar için de faydalı bir gıda olma özelliği taşıyor.

Pestil çeşitlerinin tamamı enerji vermesi ve sağlıklı bir atıştırmalık olmasıyla her mutfakta mutlaka bulunması gereken gıdaların başında geliyor. Pestil çeşitlerini en uygun fiyatlarla temin etmek için sitemizden sipariş verebilirsiniz. Gümüşhane pestilinin  en uygun fiyatlarla kapınıza kadar gelmesi için doğru adrestesiniz. Hemen şimdi pestil çeşitlerine göz atabilirsiniz. Sitemiz üzerinden iletilen siparişleri kısa bir süre içerisinde adresinize ulaştırıyoruz.

Gümüşhane Dut Pestili ürünlerimizi incelediniz mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir