Kuru Meyve

Kivi Kurusu Faydaları Nelerdir?

Kivi Kurusu Faydaları

En sağlıklı ve lezzetli meyveler arasında kivi yer alır. Kış meyveleri arasında yer alan kivi içerisinde %80 oranını geçecek şekilde su bulundurur. Bu nedenle günlük olarak sindirim sistemi, boşaltım sistemine katkı sağlar. Aynı zamanda az su tüketmeyi seven kişiler içeriğinde bol su bulunduran meyve ve sebzeleri tüketmelidir. Kivi kurusu vitamin, mineral ve su bakımından oldukça zengin meyvedir. Hem yaş hem de kuru olarak tüketilebilir.

Kivi kurusu evde yapılabilir. Ancak iş yoğunluğu ya da farklı nedenlerden dolayı kivi kurusu güvenilir yerlerden alınmalıdır. Taze, orijinal, hijyenik şartlarda üretilen kivi kurusu pestil.net üzerinden hızlı şekilde alınabilir. Aynı zamanda müşterilerine verdiği önem, çözüm odaklı çalışma politikası ile bireyleri meyve kurularını pestil.net üzerinden hızlı şekilde alabilir. Sağlığına önem veren vitamin ve mineral açısından zengin, katkı maddesi olmayan atıştırmalıklar arasında kivi kurusu tercih edilebilir. Kivi kurusu faydaları şunlardır:

  • Kivi bireylerin A ve C vitaminlerini karşılayarak bağışıklarının güçlenmesine yardımcı olur.
  • Kalsiyum açısından zengin olduğu için kemik erimesini önler. Aynı zamanda kırık gibi kemik rahatsızlıkları oluştuğunda hızlı şekilde iyileşmesine yardımcı olur.
  • Kivi demir açısından zengin olduğu için kişilerin kansızlık problemlerini giderir.
  • Kivi yüksek lif içerdiği için sindirim problemlerinin hızlı şekilde giderilmesine yardımcı olur.
  • Kolestrolü dengeler ve kalp rahatsızlıklarının oluşumunu engeller.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olan antioksidan aynı zamanda cildin ve saçların daha sağlıklı ve parlak olmasına katkıda bulunur.
  • Kabızlık sorununa iyi gelir.

Kivi Kurusu Nasıl Yapılır?

Taze kivi alınmalı ve kabukları soyulmalıdır. Kiviler ne ince ne de kalın olacak şekilde yuvarlak olarak doğranmalıdır. Orta kalınlıkta olması tüm kivilerin eşit derecede ve sağlıklı olarak kurumasına katkı sağlar.  Yağlı kağıt serilen tepsiye kiviler yerleştirilmeli ve önceden 100 derecede ısıtılan fırında yaklaşık 3-4 saat bekletilmelidir. Kiviler soğuduktan sonra cam kavanozlarda rahatlıkla saklanabilir.

Kivi Kurusu Besin Değeri

Kivi kurusu oldukça sağlıklı atıştırmalıklar arasında yer alır. Özellikle katkı maddesi içermeyen doğal atıştırmalık olan kivi kurusu besin değeri 100 gramı 370 kaloridir. Yaklaşık olarak 92-93 gram karbonhidrat ve 2.5 gram protein bulundurur.

KAPIDA ÖDEME KOLAYLIĞI İLE GÜMÜŞHANE'DEN DİREKT KARGO

PESTİLİN ANAVATANI GÜMÜŞHANE'DEN DİREKT KARGO

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir