gümüşhane, pestil

Gümüşhane’den Ne Alınır?

Gümüşhane’nin nesi meşhur diyenler için benzersiz bir liste hazırladık! Bu sayede Gümüşhane’den alınacak hediyeler arayışına girmenize hiç gerek yok. Yöresel lezzetlerle sevdiklerinizi de mutlu edebilirsiniz.

  • Fındıklı Pestil

Lezzet çıtasını arşa taşıyan fındıklı pestil günün her saatinde tüketilebilen tatlı çeşitlerinden biri ve Gümüşhane’nin de vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. En taze fındıkların kullanıldığı bu tatlı çeşidi, yöresel bir hediye arayanlara adeta göz kırpıyor. Yoğun fındık aromasından hoşlananlar için de en ideal seçeneklerden biri olduğunu belirtebiliriz.

  • Cevizli Köme

Bilmeyenler için cevizli kömenin Gümüşhane’nin tescilli lezzetlerinden biri olduğunu belirtelim. Yöresel bir lezzet olmasının yanı sıra yoğun oranda ceviz içeriyor olması da rotasını cevizli kömeye çevirenlerin sayısının gün geçtikçe artmasını beraberinde getiriyor. Üstelik besleyici ve bir o kadar da sağlıklı bir atıştırmalık oluyor!

  • Pestil Sarması

Bal ve fındık buluşuyor, pestil de tüm lezzeti ile bu buluşmayı sarıp sarmalıyor. Pestil sarmasının tadına bakanlar bu lezzetten bir daha vazgeçemiyor. Eğer Gümüşhane’den en alsam diyorsanız pestil sarmasının son derece güçlü bir seçenek olduğunu bilmenizde fayda var. Üstelik çocuklar da bu lezzete bayılıyor! Sevdiklerinizin mutluluğunun mimarı olmak istiyorsanız pestil sarmasını gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

  • Karışık Pestil Paketi

Kararsız kalanlar için doğru adres karışık pestil paketi olabilir? Neden mi? Çünkü içerisinde pestil, köme, sultan ballısı, pestil sarması, muska tatlısı ve fındıklı atom yer alıyor ve son derece gösterişli bir görünüm sergiliyor. Prestijinize yakışacak bir hediyelik almak isterseniz karışık pestil paketinin tam size göre olduğunu rahatlıkla belirtebiliriz. Duruşlarıyla bile iştahları kabartan 6 farklı lezzeti bir arada sunan bu paket tadına bakanları müptelası yapıyor.

  • Sultan Ballısı

Elbette Gümüşhane’nin geleneksel tatlarından biri ve elbette lezzetiyle gönülleri fethediyor. Sultan ballısı sultan sofralarına layık bir lezzet olmasıyla da ön plana çıkıyor. Pikola fındığının karşı konulamaz lezzetine sahip olması da cabası… Peki, sıraladığımız tüm bu lezzetleri temin etmek için Gümüşhane’ye gitmeye gerek var mı? Sitemizden sipariş vererek bu lezzetlerin tamamını yöresinden; Gümüşhane’den temin etmiş oluyorsunuz!

One thought on “Gümüşhane’den Ne Alınır?

  1. yntr3406 dedi ki:

    İlk kez sipariş verdim hakikaten göründüğü gibi kaliteli, şeker oranı gayet güzel, ne fazla ne eksik tam kıvamında, taze ve lezzetli. Kendi karışık paketini de oluşturma seçeneği güzel olmuş, ama gramı da kendimiz yazarak oluştursak daha iyi olurdu, Meselâ 250 gr lık secenekler yerine kendi istediğimiz gramı yazabilelim tercih kısmında mümkünse, bundan sonra da tercihim pestil.net,
    sayfanızı instagram da tanıtan cahide jibek hnm a da teşekkür ediyorum ayrıca, tavsiyesi yanıltmadı. Hayırlı işler dilerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir