marmelatlar

Alıç Marmelatı Faydaları

Gümüşhane kuşburnu marmelatı

Eskiden ipe dizerek okul önlerinde satılan alıç  aslında sağlığa son derece faydalı bir meyvedir. Haliyle bu meyveden yapılan marmelat da vücudu pek çok açıdan destekliyor ve adeta bir şifa deposu olarak mutfakların yıldızı haline geliyor. Alıç marmelatı en çok kalp ve damar sağlığına faydalı bir gıdadır. Bu meyvenin yapraklarından üretilen ilaçlar reçeteli olarak pek çok ülkede satılıyor, kalp ve damar sağlığı tedavilerinde kullanılıyor.

Alıç marmelatı aynı zamanda kan basıncını da ben geliyor ve kalbin kan pompalama gücüne çok büyük bir faydada bulunuyor. Yapılan klinik araştırmalar kalpteki ritim bozukluğu problemini önleme konusunda son derece faydalı  bir gıda olduğunu ortaya koydu.

Alıç Marmelatı Tam Bir Kalp Dostu!

Kronik kalp yetmezliği yaşayan hastalar üzerinde bazı araştırmalar yapıldı ve alıç marmelatının gayet olumlu sonuçlar doğurduğunu da ortaya koydu. Bu nedenle kronik kalp yetmezliği sorunu yaşayanlar gönül rahatlığıyla düzenli olarak alıç marmelatı tüketebilir.

Bu gıda damarları hafif bir şekilde genişletiyor ve tüm iç organlara hem daha fazla oksijen hem de daha fazla kan gitmesini sağlıyor. Bu yönüyle sadece kalp ve damar sağlığı açısından değil tüm iç organların sağlığı bakımından faydalı bir gıda olduğunu belirtelim. Bununla birlikte kan dolaşımını düzenleme etkisi de bulunuyor. Son olarak alıç marmelatının damar çeperlerini güçlendirdiği ve damar sertliği sorununu önlediği bilgisini de sizlerle paylaşalım. Mutfağınızdan bu önemli gıdayı eksik etmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir